O robotach i wirtualnej rzeczywistości w rehabilitacji

O robotach i wirtualnej rzeczywistości w rehabilitacji

24 października 2018

Była mowa m. in. o robotach i wirtualnej rzeczywistości w rehabilitacji 🤖

Zaproszeni wykładowcy z Polski, Europy, Izraela i Stanów Zjednoczonych przedstawili aktualną wiedzę, własne doświadczenia oraz kierunki rozwoju spondyloortopedii, neurochirurgii, neurorehabilitacji i fizjoterapii podczas Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji „Rehabilitacja wczoraj – dziś – jutro”. Odbyła się ona w dniach 19-20 października br. w Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim. Organizatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie Rozwój i Nauka, a współorganizatorami: Szpital Dziecięcy w Olsztynie i Warmińsko-Mazurski Oddział Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji 🙂

Stowarzyszenie Rozwój i Nauka istnieje od 30 stycznia 2017 r. Stworzyli je pracownicy Kliniki Rehabilitacji Szpitala Dziecięcego w Olsztynie: dr n. med. Katarzyna Zaborowska-Sapeta (prezes zarządu), dr n. med. Halina Protasiewicz-Fałdowska (vice prezes zarządu) wspólnie z pracownikami Zakładu Rehabilitacji Leczniczej “Budzik dla dorosłych” Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie, który reprezentuje lek. med. Piotr Siwik (skarbnik).

– Naszej działalności przyświeca cel propagowania wiedzy z zakresu szeroko pojętej rehabilitacji, wspierania działalności naukowej oraz stałe podnoszenie poziomu terapii w Klinice Rehabilitacji Szpitala Dziecięcego w Olsztynie oraz w „Budziku dla dorosłych” – podkreśla dr n. med. Katarzyna Zaborowska-Sapeta, prezes Stowarzyszenia Rozwój i Nauka. – Nasi pacjenci często stają w obliczu najtrudniejszych momentów w życiu, gdy ciężki wypadek lub choroba zmieniają całkowicie ich dotychczasowy świat. To dla nich chcemy rozwijać rehabilitację i tworzyć przyjazne środowisko, w którym przejdą drogę od choroby i cierpienia do sprawności. Stowarzyszenie planuje organizować szkolenia i konferencje dla lekarzy. Pierwszą z nich była właśnie Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencji „Rehabilitacja wczoraj – dziś – jutro”. Rehabilitacja jest dziedziną interdyscyplinarną i bardzo dynamicznie rozwijającą się w ostatnich dziesięcioleciach. Podejmując wyzwanie zorganizowania wydarzenia naukowego o charakterze międzynarodowym mamy na celu integrację specjalistów z różnych dziedzin medycyny, których praca przyczynia się do podnoszenia poziomu szeroko pojętej rehabilitacji.

Konferencja odbyła się z okazji 10-lecia Katedry i Kliniki Rehabilitacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Konferencja została zorganizowana nie tylko dla lekarzy, ale ogólnie dla specjalistów, m. in. fizjoterapeutów i psychologów. Przewodniczącym Komitetu Naukowego Konferencji jest prof. dr hab. n. med. Ireneusz Kowalski, kierownik Kliniki Rehabilitacji Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Patronat Honorowy nad konferencją objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Więcej informacji na temat działalności stowarzyszenia Rozwój i Nauka znajdziecie Państwo na stronie: www.konferencja.rin.olsztyn.pl.

KOLEJNY ARTYKUŁ

POLUB NAS