WOJEWÓDZKI SPECJALISTYCZNY SZPITAL DZIECIĘCY
im. prof dr. Stanisława Popowskiego w Olsztynie

INFORMACJE DLA RODZICÓW

 1. Szpital dysponuje własnym odpłatnym parkingiem liczącym 240 miejsc.
  Cennik parkowania:
  * Pierwsze 10 minut – bezpłatnie
  * 3,50 zł pierwsza i każda kolejna rozpoczęta godzina parkowania
  Abonamenty:
  * 25 zł – dobowy
  * 50 zł -tygodniowy
  * 75 zł- dwutygodniowy
  * 100 zł- miesięczny

  Uwaga. Bilet abonamentowy można kupić w dowolnym czasie po wjeździe przed opłatą biletu parkingowego. Istnieje możliwość wnoszenia opłat kartą kredytową w kasie automatycznej numer 2.

 2. Rodzic/Opiekun prawny może całodobowo przebywać z dzieckiem w oddziale na zasadach określonych w Regulaminie Porządkowym dostępnym w każdym oddziale.

 3. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną na terenie szpitala Rodzice i Opiekunowie zobowiązani są do noszenia masek ochronnych. Pacjentowi korzystającemu ze świadczeń ambulatoryjnych może towarzyszyć 1 osoba. Więcej informacji o obowiązujących zasadach udzielania świadczeń znajdziecie Państwo w bieżącym komunikacie: TUTAJ
 4. Szpital dysponuje pokojami gościnnymi. Szczegółowe informacje na temat możliwości wynajmu oraz cennika można uzyskać pod nr tel. 536 308 097.

 5. W Szpitalu znajduje się bufet, kiosk, mini-butik oraz automaty z napojami i przekąskami. Posiłki można spożywać w bufecie bądź w pokojach wyznaczonych w oddziałach dla opiekunów. Ze względów bezpieczeństwa w salach chorych obowiązuje zakaz spożywania posiłków i napojów gorących przez opiekunów oraz używania grzałek, czajników itp.

 6. Szpital posiada własną kuchnię. Pacjenci mają zapewnione 5 posiłków dziennie lub zgodnie z indywidualną dietą. Opiekunowie mogą przynosić dziecku dodatki do diety szpitalnej po uprzednim uzgodnieniu z lekarzem prowadzącym lub pielęgniarką dyżurną. Do dyspozycji Opiekunów i Pacjentów w oddziałach znajdują się lodówki, w których można przechowywać produkty żywnościowe. Prosimy o przynoszenie własnych talerzyków, kubków i sztućców dla dzieci do spożywania dodatkowych własnych produktów spożywczych pomiędzy posiłkami wydawanymi przez szpital.

 7. Rodzice i Opiekunowie mają możliwość wykupienia obiadów z kuchni szpitalnej w cenie:

  * 5 zł – zupa
  * 9 zł – II danie
  * 13 zł – zestaw (zupa, II danie)
  * 12 zł – zestaw obiadowy w abonamencie (min. 20 dni)

  W wyjątkowych sytuacjach za zgodą dyrekcji szpitala Rodzic/Opiekun może wykupić całodzienne wyżywienie w cenie:
  * 10 zł – śniadanie
  * 13 zł – zestaw obiadowy (zupa, II danie), bądź osobno dania: 5 zł – zupa , 9 zł – II danie
  * 10 zł – kolacja

  Posiłki można zamawiać telefonicznie pod nr tel. 89 539 34 90 lub osobiście w części dystrybucyjnej kuchni szpitalnej (parter budynku, bryła B). Opłaty za zamówione posiłki należy dokonywać do godz. 10.00 (także płatność kartą). Wydawanie posiłków w poszczególnych oddziałach odbywa się w godz. 13.00-14.30. 

 8. Na terenie Szpitala działa szkoła – Zespół Placówek Specjalnych. Szkoła zapewnia realizację obowiązku szkolnego, organizuje zajęcia pozalekcyjne oraz inne ciekawe wydarzenia. Zaleca się zapewnienie dziecku potrzebnych podręczników szkolnych.

 9. Opiekunowie proszeni są o zostawianie wierzchnich okryć i większych toreb w szatniach Szpitala. Szatnie czynne są całodobowo i są bezpłatne.

 10. Dzieci mogą korzystać z własnych ubrań, przyborów toaletowych i pielęgnacyjnych

 11. W świetlicach oddziałowych znajdują się bezpłatne odbiorniki TV. W salach chorych znajdują się płatne, wrzutowe odbiorniki TV. Nie należy przynosić własnych telewizorów i radioodbiorników zasilanych z sieci.

 12. Dzieci i opiekunowie mają zapewnioną opiekę duszpasterską. Więcej informacji oraz kontakty do duszpasterzy poszczególnych wyznań można uzyskać w dyżurkach oddziałów. W Szpitalu znajduje się ogólnodostępna kaplica.

 13. Dla zapewnienia bezpieczeństwa w Szpitalu zainstalowany jest monitoring oraz zapewniona całodobowa ochrona.

 14. Szczegółowe zasady przebywania na danym oddziale określa Regulamin Porządkowy dostępny na każdym oddziale.

  Szczegółowe informacje na temat warunków panujących w konkretnych oddziałach znajdziecie Państwo na stronie internetowej Szpitala: www.wssd.olsztyn.pl

 15. Wszystkie przyjęcia planowe do Szpitala odbywają się obecnie wyłącznie przez Szpitalny Oddział Ratunkowy dla Dzieci (wejście do ul. Żołnierskiej).

ZOBACZ TAKŻE:
* OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
* PRAWA PACJENTA
* DOKUMENTACJA MEDYCZNA
* CENNIK USŁUG
* ePORTAL PACJENTA
* AKTUALNOŚCI