dla rodziców

INFORMACJE DLA RODZICÓW

(Information for Parents)

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY OBOWIĄZUJĄCYCH OBOSTRZEŃ
SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNYCH

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie szpitala obowiązuje bezwzględne noszenie masek ochronnych. Wyjątki stanowią: dzieci do 4. roku życia, osoby posiadające zaświadczenie o przeciwwskazaniach do noszenia masek ochronnych. Więcej informacji o obowiązujących obecnie zasadach udzielania świadczeń oraz zasadach zachowania bezpieczeństwa znajdziecie Państwo w bieżącym komunikacie >>> TUTAJ


PRZYGOTOWANIE DZIECKA DO ZABIEGÓW I BADAŃ DIAGNOSTYCZNYCH – INFORMACJE DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW
(KLIKNIJ)

picture
 

ZASADY PRZYJĘĆ DO SZPITALA
 
Przyjęcia pilne do szpitala odbywają się całodobowo przez Szpitalny Oddział Ratunkowy dla Dzieci (wejście od strony ulicy Żołnierskiej).

Przyjęcia Pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-Cov-2 odbywają się przez Zakaźną Izbę Przyjęć (wjazd od strony ulicy Dworcowej. Dojazd oznakowany tablicami informacyjnymi).
Przyjęcia planowe odbywają się przez Punkt Przyjęć Planowych (wejście od ul. Dworcowej).
 
Szczegółowe informacje na temat zasad i godzin przyjęć planowych do szpitala znajdują się>>>> TUTAJ

MIEJSCA PARKINGOWE

Szpital dysponuje własnym odpłatnym parkingiem liczącym 240 miejsc.
Cennik parkowania:
* Pierwsze 10 minut – bezpłatnie
* 4,00 zł pierwsza i każda kolejna rozpoczęta godzina parkowania
Abonamenty:
* 25 zł – dobowy
* 50 zł -tygodniowy
* 75 zł- dwutygodniowy
* 100 zł- miesięczny

Uwaga. Bilet abonamentowy można kupić w dowolnym czasie po wjeździe przed opłatą biletu parkingowego. Istnieje możliwość wnoszenia opłat kartą kredytową w kasie automatycznej numer 2.


OPIEKUN PACJENTA
 
Rodzic/opiekun prawny może całodobowo przebywać z dzieckiem w oddziale na zasadach określonych w Regulaminie Porządkowym dostępnym w każdym oddziale. Szpital dysponuje pokojami gościnnymi. Szczegółowe informacje na temat możliwości wynajmu oraz cennika można uzyskać pod nr tel. 536 308 097.
 

WYŻYWIENIE   
 
W Szpitalu znajduje się bufet, kiosk, mini-butik oraz automaty z napojami i przekąskami. Posiłki można spożywać w bufecie bądź w pokojach wyznaczonych w oddziałach dla opiekunów. Ze względów bezpieczeństwa w salach chorych obowiązuje zakaz spożywania posiłków i napojów gorących przez opiekunów oraz używania grzałek, czajników itp.
 
Szpital posiada własną kuchnię. Pacjenci mają zapewnione 5 posiłków dziennie lub zgodnie z indywidualną dietą. Opiekunowie mogą przynosić dziecku dodatki do diety szpitalnej po uprzednim uzgodnieniu z lekarzem prowadzącym lub pielęgniarką dyżurną. Do dyspozycji opiekunów i pacjentów w oddziałach znajdują się lodówki, w których można przechowywać produkty żywnościowe. Prosimy o przynoszenie własnych talerzyków, kubków i sztućców dla dzieci do spożywania dodatkowych własnych produktów spożywczych pomiędzy posiłkami wydawanymi przez szpital.

Rodzice i opiekunowie mają możliwość wykupienia obiadów z kuchni szpitalnej w cenie:

* 6 zł – zupa
* 12 zł – II danie
* 16 zł – zestaw (zupa, II danie)
* 15 zł – zestaw obiadowy w abonamencie (min. 20 dni)

W wyjątkowych sytuacjach za zgodą dyrekcji szpitala Rodzic/Opiekun może wykupić całodzienne wyżywienie w cenie:
* 10 zł – śniadanie
* 16 zł – zestaw obiadowy (zupa, II danie), bądź osobno dania: 6 zł – zupa , 12 zł – II danie
* 10 zł – kolacja

Posiłki można zamawiać telefonicznie pod nr tel. 89 539 34 90 lub osobiście w części dystrybucyjnej kuchni szpitalnej (parter budynku, bryła B). Opłaty za zamówione posiłki należy dokonywać do godz. 10.00 (także płatność kartą). Wydawanie posiłków w poszczególnych oddziałach odbywa się w godz. 13.00-14.30. 


EDUKACJA
 
Na terenie Szpitala działa szkoła – Zespół Placówek Specjalnych. Szkoła zapewnia realizację obowiązku szkolnego, organizuje zajęcia pozalekcyjne oraz inne ciekawe wydarzenia. Zaleca się zapewnienie dziecku potrzebnych podręczników szkolnych.
Opiekunowie proszeni są o zostawianie wierzchnich okryć i większych toreb w szatniach Szpitala. Szatnie czynne są całodobowo i są bezpłatne.
 

OPIEKA DUSZPASTERSKA
 
Szpital zapewnia pacjentom możliwość realizacji potrzeb religijnych i dostęp do opieki duszpasterskiej. W szpitalu znajduje się kaplica, posługę pełni ksiądz kapelan. Więcej informacji: Opieka duszpasterska
 

 
INNE WARUNKI POBYTU
 
Dzieci mogą korzystać z własnych ubrań, przyborów toaletowych i pielęgnacyjnych
 

W świetlicach oddziałowych znajdują się bezpłatne odbiorniki TV. W salach chorych znajdują się płatne, wrzutowe odbiorniki TV. Nie należy przynosić własnych telewizorów i radioodbiorników zasilanych z sieci.


Dzieci i opiekunowie mają zapewnioną opiekę duszpasterską. Więcej informacji oraz kontakty do duszpasterzy poszczególnych wyznań można uzyskać w dyżurkach oddziałów. W Szpitalu znajduje się ogólnodostępna kaplica.


Dla zapewnienia bezpieczeństwa w Szpitalu zainstalowany jest monitoring oraz zapewniona całodobowa ochrona.


Szczegółowe zasady przebywania na danym oddziale określa Regulamin Porządkowy dostępny na każdym oddziale.


Szczegółowe informacje na temat warunków panujących w konkretnych oddziałach znajdziecie Państwo na stronie internetowej Szpitala: www.wssd.olsztyn.pl


DIAGNOSTYKA W KIERUNKU SARS – CoV – 2

Nasz szpital przygotował dla osób chcących potwierdzić lub wykluczyć zakażenie oraz dla podróżujących ofertę odpłatnych badań z zakresu diagnostyki w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wraz z wydaniem zaświadczeń w języku angielskim.

Oferujemy następujące rodzaje testów:

  • Test SARS-CoV-2 metodą Real Time PCR – cena 300 zł (Jest to badanie referencyjne uznawane przez wszystkie kraje świata. Wynik negatywny daje możliwość przekroczenia granicy i wjazdu do kraju docelowego)

  • Test antygenowy – cena 50 zł (Badanie to jest akceptowane przez niektóre kraje jako wystarczające do okazania przy przekraczaniu granicy.)

Wyniki wydawane są tego samego dnia.

Wymazy pobierane są w punkcie pobrań znajdującym się przy Zakaźnej Izbie Przyjęć na tyłach Szpitala Dziecięcego w Olsztynie (dojazd od ul. Dworcowej według umieszczonych oznaczeń):

  • w dni robocze: w godz. 8.00 – 18.00

  • w soboty, niedziele i dni wolne od pracy: w godz. 8.00 -12.00

Zaświadczenia wydawane są w języku polskim i angielskim. Płatności można dokonać w punkcie pobrań kartą lub gotówką.

Aktualne informacje o wymaganiach poszczególnych krajów można znaleźć na stronie: www.Gov.Pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Wysoka jakość wydawanych w naszym laboratorium wyników potwierdzona jest europejskimi certyfikatami jakości QCMD (Quality Control for Molecular Diagnostics).


ZOBACZ TAKŻE:

* KOMUNIKAT W SPRAWIE SPOSOBU ODBIORU WYNIKÓW BADAŃ LABORATORYJNYCH
* KOMUNIKAT W SPRAWIE ZASAD FUNKCJONOWANIA CYFROWEGO SYSTEMU KOLEJKOWEGO NA TERENIE PRZYCHODNI SPECJALISTYCZNEJ
* OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
* PRAWA PACJENTA
* DOKUMENTACJA MEDYCZNA
* CENNIK USŁUG
* ePORTAL PACJENTA
* AKTUALNOŚCI