INFORMACJE DLA RODZICÓW

 1. Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie szpitala obowiązuje bezwzględne noszenie masek ochronnych. Wyjątki stanowią: dzieci do 4. roku życia, osoby posiadające zaświadczenie o przeciwwskazaniach do noszenia masek ochronnych. Więcej informacji o obowiązujących obecnie zasadach udzielania świadczeń oraz zasadach zachowania bezpieczeństwa znajdziecie Państwo w bieżącym komunikacie >>> TUTAJ
 2. PUNKT POBRAŃ MATERIAŁU BIOLOGICZNEGO SARS – CoV-2 znajduje się od strony Zakaźnej Izby Przyjęć (dojazd do punktu pobrań od strony ulicy Dworcowej – oznakowany tablicami informacyjnymi). Punkt pobrań czynny jest w dni: poniedziałek-czwartek w godz. 9.00-14.00 / piątek w godz. 9.00-16.00 / sobota-niedziela w godz. 9.00-14.00. Osoby ze skierowaniem na pobranie wymazu Covid-19 proszone są o uprzedni kontakt telefoniczny z numerem: 533 319 547

 3. Przyjęcia pilne do szpitala odbywają się całodobowo przez Szpitalny Oddział Ratunkowy dla Dzieci (wejście od strony ulicy Żołnierskiej).
  Przyjęcia Pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-Cov-2 odbywają się przez Zakaźną Izbę Przyjęć (wjazd od strony ulicy Dworcowej. Dojazd oznakowany tablicami informacyjnymi).
  Przyjęcia planowe odbywają się przez Punkt Przyjęć Planowych (wejście od ul. Dworcowej).
 4. Szczegółowe informacje na temat zasad i godzin przyjęć planowych do szpitala znajdują się>>>> TUTAJ
 5. Szpital dysponuje własnym odpłatnym parkingiem liczącym 240 miejsc.
  Cennik parkowania:
  * Pierwsze 10 minut – bezpłatnie
  * 3,50 zł pierwsza i każda kolejna rozpoczęta godzina parkowania
  Abonamenty:
  * 25 zł – dobowy
  * 50 zł -tygodniowy
  * 75 zł- dwutygodniowy
  * 100 zł- miesięczny

  Uwaga. Bilet abonamentowy można kupić w dowolnym czasie po wjeździe przed opłatą biletu parkingowego. Istnieje możliwość wnoszenia opłat kartą kredytową w kasie automatycznej numer 2.

 6. Rodzic/Opiekun prawny może całodobowo przebywać z dzieckiem w oddziale na zasadach określonych w Regulaminie Porządkowym dostępnym w każdym oddziale.

 7. Szpital dysponuje pokojami gościnnymi. Szczegółowe informacje na temat możliwości wynajmu oraz cennika można uzyskać pod nr tel. 536 308 097.

 8. W Szpitalu znajduje się bufet, kiosk, mini-butik oraz automaty z napojami i przekąskami. Posiłki można spożywać w bufecie bądź w pokojach wyznaczonych w oddziałach dla opiekunów. Ze względów bezpieczeństwa w salach chorych obowiązuje zakaz spożywania posiłków i napojów gorących przez opiekunów oraz używania grzałek, czajników itp.

 9. Szpital posiada własną kuchnię. Pacjenci mają zapewnione 5 posiłków dziennie lub zgodnie z indywidualną dietą. Opiekunowie mogą przynosić dziecku dodatki do diety szpitalnej po uprzednim uzgodnieniu z lekarzem prowadzącym lub pielęgniarką dyżurną. Do dyspozycji Opiekunów i Pacjentów w oddziałach znajdują się lodówki, w których można przechowywać produkty żywnościowe. Prosimy o przynoszenie własnych talerzyków, kubków i sztućców dla dzieci do spożywania dodatkowych własnych produktów spożywczych pomiędzy posiłkami wydawanymi przez szpital.

 10. Rodzice i Opiekunowie mają możliwość wykupienia obiadów z kuchni szpitalnej w cenie:

  * 5 zł – zupa
  * 9 zł – II danie
  * 13 zł – zestaw (zupa, II danie)
  * 12 zł – zestaw obiadowy w abonamencie (min. 20 dni)

  W wyjątkowych sytuacjach za zgodą dyrekcji szpitala Rodzic/Opiekun może wykupić całodzienne wyżywienie w cenie:
  * 10 zł – śniadanie
  * 13 zł – zestaw obiadowy (zupa, II danie), bądź osobno dania: 5 zł – zupa , 9 zł – II danie
  * 10 zł – kolacja

  Posiłki można zamawiać telefonicznie pod nr tel. 89 539 34 90 lub osobiście w części dystrybucyjnej kuchni szpitalnej (parter budynku, bryła B). Opłaty za zamówione posiłki należy dokonywać do godz. 10.00 (także płatność kartą). Wydawanie posiłków w poszczególnych oddziałach odbywa się w godz. 13.00-14.30. 

 11. Na terenie Szpitala działa szkoła – Zespół Placówek Specjalnych. Szkoła zapewnia realizację obowiązku szkolnego, organizuje zajęcia pozalekcyjne oraz inne ciekawe wydarzenia. Zaleca się zapewnienie dziecku potrzebnych podręczników szkolnych.

 12. Opiekunowie proszeni są o zostawianie wierzchnich okryć i większych toreb w szatniach Szpitala. Szatnie czynne są całodobowo i są bezpłatne.

 13. Dzieci mogą korzystać z własnych ubrań, przyborów toaletowych i pielęgnacyjnych

 14. W świetlicach oddziałowych znajdują się bezpłatne odbiorniki TV. W salach chorych znajdują się płatne, wrzutowe odbiorniki TV. Nie należy przynosić własnych telewizorów i radioodbiorników zasilanych z sieci.

 15. Dzieci i opiekunowie mają zapewnioną opiekę duszpasterską. Więcej informacji oraz kontakty do duszpasterzy poszczególnych wyznań można uzyskać w dyżurkach oddziałów. W Szpitalu znajduje się ogólnodostępna kaplica.

 16. Dla zapewnienia bezpieczeństwa w Szpitalu zainstalowany jest monitoring oraz zapewniona całodobowa ochrona.

 17. Szczegółowe zasady przebywania na danym oddziale określa Regulamin Porządkowy dostępny na każdym oddziale.

  Szczegółowe informacje na temat warunków panujących w konkretnych oddziałach znajdziecie Państwo na stronie internetowej Szpitala: www.wssd.olsztyn.pl

ZOBACZ TAKŻE:
* OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
* PRAWA PACJENTA
* DOKUMENTACJA MEDYCZNA
* CENNIK USŁUG
* ePORTAL PACJENTA
* AKTUALNOŚCI