dla rodziców

INFORMACJE DLA RODZICÓW

(Information for Parents)

 

Zasady udzielania świadczeń medycznych
 
❗️Z dniem 1 lipca 2023 r. znosi się obowiązek stosowania masek ochronnych na terenie szpitala. Maski ochronne są zobowiązane stosować osoby przebywające na terenie szpitala z objawami infekcji. 
❗️Z dniem  14 listopada 2023 r. ze względu na wzrost zachorowań na infekcje wirusowe wprowadza się ograniczenie odwiedzin w oddziałach szpitalnych. Przy dziecku może przebywać jeden zdrowy opiekun. Ograniczenie obowiązuje do odwołania. 
 
🔸1. Leczenie szpitalne:
* Przyjęcia pilne do szpitala odbywają się całodobowo przez Szpitalny Oddział Ratunkowy dla Dzieci (wejście od strony ulicy Żołnierskiej).
* Przyjęcia planowe odbywają się przez Punkt Przyjęć Planowych (wejście od ul. Dworcowej).
Szczegółowe informacje na temat zasad i godzin przyjęć planowych do szpitala znajdują się>>>> TUTAJ
* W przypadku Pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem chorobą wysoce zakaźną przyjęcia odbywają się przez Zakaźną Izbę Przyjęć (wjazd od strony ulicy Dworcowej). Dojazd oznakowany tablicami informacyjnymi).
🔸2. Poradnie specjalistyczne oraz rehabilitacja ambulatoryjna:
* W przypadku wizyt kontrolnych w poradniach zalecane jest korzystanie z teleporad.
* Lekarz poradni decyduje, czy konieczna jest wizyta osobista Pacjenta.
* Pacjentowi korzystającemu ze świadczeń ambulatoryjnych może towarzyszyć 1 zdrowy Opiekun.
🔸3. Poradnia Medycyny Rodzinnej
* Zachęcamy do korzystania teleporad, które są udzielane w dni robocze w godz 9:00 -16:00 pod numerem telefonu: 89 539 33 63.
* Lekarz poradni decyduje, czy i kiedy konieczna jest wizyta osobista Pacjenta w poradni.
* Szczepienia ochronne dla dzieci oraz wizyty z dzieckiem zdrowym odbywają się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.
* Podczas wizyty w poradni dziecku może towarzyszyć 1 zdrowy Opiekun.
🔸4. Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna
* Teleporady udzielane są w godzinach 18:00 – 8:00 w dni powszednie oraz całodobowo w soboty, niedziele, święta i dni wolne od pracy pod numerem telefonu: 89 539 33 99.
* Informujemy, że Pacjenci mają możliwość skorzystania także z ogólnopolskiej bezpłatnej Teleplatformy Pierwszego Kontaktu – tel. 800 137 200, gdzie otrzymają niezbędną pomoc medyczną poza godzinami pracy lekarzy rodzinnych, w weekendy oraz święta. 
🔸5. W przypadku wątpliwości i pytań prosimy o kontakt telefoniczny z odpowiednim oddziałem, poradnią specjalistyczną, działem lub pracownią. Numery telefonów znajdziecie Państwo na stronie internetowej szpitala: www.wssd.olsztyn.pl.
 

PRZYGOTOWANIE DZIECKA DO ZABIEGÓW I BADAŃ DIAGNOSTYCZNYCH – INFORMACJE DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW
(KLIKNIJ)

picture


ZASADY PRZYJĘĆ DO SZPITALA
 
* Przyjęcia pilne do szpitala odbywają się całodobowo przez Szpitalny Oddział Ratunkowy dla Dzieci (wejście od strony ulicy Żołnierskiej).

 

* Przyjęcia Pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem chorobą wysoce zakaźną odbywają się przez Zakaźną Izbę Przyjęć (wjazd od strony ulicy Dworcowej).
* Przyjęcia planowe odbywają się przez Punkt Przyjęć Planowych (wejście od ul. Dworcowej).
 
Szczegółowe informacje na temat zasad i godzin przyjęć planowych do szpitala znajdują się>>>> TUTAJ

MIEJSCA PARKINGOWE

Szpital dysponuje własnym odpłatnym parkingiem liczącym 240 miejsc.
Cennik parkowania:
* Pierwsze 10 minut – bezpłatnie
* 4,00 zł pierwsza i każda kolejna rozpoczęta godzina parkowania
Abonamenty:
* 25 zł – dobowy
* 50 zł -tygodniowy
* 75 zł- dwutygodniowy
* 100 zł- miesięczny

Uwaga. Bilet abonamentowy można kupić w dowolnym czasie po wjeździe przed opłatą biletu parkingowego. Istnieje możliwość wnoszenia opłat kartą kredytową w kasie automatycznej numer 2.


OPIEKUN PACJENTA
 
Rodzic/opiekun prawny może całodobowo przebywać z dzieckiem w oddziale na zasadach określonych w Regulaminie Porządkowym dostępnym w każdym oddziale. Szpital dysponuje pokojami gościnnymi. Szczegółowe informacje na temat możliwości wynajmu oraz cennika można uzyskać pod nr tel. 536 308 097.
 

WYŻYWIENIE   
 
Szpital posiada własną kuchnię. Pacjenci mają zapewnione 5 posiłków dziennie lub zgodnie z indywidualną dietą. Od 1 października 2023 r. szpital uczestniczy w programie pilotażowym “Dobry posiłek w szpitalu”. 
 
Opiekunowie mogą przynosić dziecku dodatki do diety szpitalnej po uprzednim uzgodnieniu z lekarzem prowadzącym lub pielęgniarką dyżurną. Do dyspozycji opiekunów i pacjentów w oddziałach znajdują się lodówki, w których można przechowywać produkty żywnościowe. Prosimy o przynoszenie własnych talerzyków, kubków i sztućców dla dzieci do spożywania dodatkowych własnych produktów spożywczych pomiędzy posiłkami wydawanymi przez szpital.

 

Rodzice i opiekunowie mają możliwość wykupienia posiłków z kuchni szpitalnej w cenie:

* 7 zł – zupa
* 15 zł – II danie
* 20 zł – zestaw (zupa, II danie)
* 18 zł – zestaw obiadowy w abonamencie (min. 20 dni)

W wyjątkowych sytuacjach za zgodą dyrekcji szpitala rodzic/opiekun może wykupić całodzienne wyżywienie w cenie:
* 13 zł – śniadanie
* 20 zł – zestaw obiadowy (zupa, II danie), bądź osobno dania: 7 zł – zupa, 15 zł – II danie
* 13 zł – kolacja

Posiłki można zamawiać telefonicznie pod nr tel. 89 539 34 90 lub osobiście w części dystrybucyjnej kuchni szpitalnej (parter budynku, bryła B). Opłaty za zamówione posiłki należy dokonywać do godz. 10.00 (także płatność kartą). 

W szpitalu znajduje się także bufet, kiosk, mini-butik oraz automaty z napojami i przekąskami. Posiłki można spożywać w wyznaczonych pokojach w oddziałach. Ze względów bezpieczeństwa w salach chorych obowiązuje zakaz spożywania posiłków i napojów gorących przez opiekunów oraz używania grzałek, czajników itp. 

Więcej informacji o żywieniu Pacjentów w naszym szpitalu znajdziecie Państwo TUTAJ


EDUKACJA
 
Na terenie Szpitala działa szkoła – Zespół Placówek Specjalnych. Szkoła zapewnia realizację obowiązku szkolnego, organizuje zajęcia pozalekcyjne oraz inne ciekawe wydarzenia. Zaleca się zapewnienie dziecku potrzebnych podręczników szkolnych.
Opiekunowie proszeni są o zostawianie wierzchnich okryć i większych toreb w szatniach Szpitala. Szatnie czynne są całodobowo i są bezpłatne.
 

OPIEKA DUSZPASTERSKA
 
Szpital zapewnia pacjentom możliwość realizacji potrzeb religijnych i dostęp do opieki duszpasterskiej. W szpitalu znajduje się kaplica, posługę pełni ksiądz kapelan. Więcej informacji: Opieka duszpasterska
 

 
INNE WARUNKI POBYTU
 
Dzieci mogą korzystać z własnych ubrań, przyborów toaletowych i pielęgnacyjnych
 

W świetlicach oddziałowych znajdują się bezpłatne odbiorniki TV. W salach chorych znajdują się płatne, wrzutowe odbiorniki TV. Nie należy przynosić własnych telewizorów i radioodbiorników zasilanych z sieci.


Dzieci i opiekunowie mają zapewnioną opiekę duszpasterską. Więcej informacji oraz kontakty do duszpasterzy poszczególnych wyznań można uzyskać w dyżurkach oddziałów. W Szpitalu znajduje się ogólnodostępna kaplica.


Dla zapewnienia bezpieczeństwa w Szpitalu zainstalowany jest monitoring oraz zapewniona całodobowa ochrona.


Szczegółowe zasady przebywania na danym oddziale określa Regulamin Porządkowy dostępny na każdym oddziale.


Szczegółowe informacje na temat warunków panujących w konkretnych oddziałach znajdziecie Państwo na stronie internetowej Szpitala: www.wssd.olsztyn.pl


 

ZOBACZ TAKŻE:

* KOMUNIKAT W SPRAWIE SPOSOBU ODBIORU WYNIKÓW BADAŃ LABORATORYJNYCH
* KOMUNIKAT W SPRAWIE ZASAD FUNKCJONOWANIA CYFROWEGO SYSTEMU KOLEJKOWEGO NA TERENIE PRZYCHODNI SPECJALISTYCZNEJ
* OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
* PRAWA PACJENTA
* DOKUMENTACJA MEDYCZNA
* CENNIK USŁUG
* ePORTAL PACJENTA
* AKTUALNOŚCI