Tytuł “Menedżer Rynku Zdrowia” dla dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek!

Tytuł “Menedżer Rynku Zdrowia” dla dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek!

24 października 2018

Ogromne wyróżnienie dla Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie!

Tytuł Menedżera Rynku Zdrowia w konkursie Portret Polskiej Medycyny 2018  otrzymała wczoraj (23.10) dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie 🙂❤️🙂
Wyróżnienie zostało przyznane podczas uroczystej Gali, która odbyła się wczoraj w hotelu Sheraton w Warszawie. Wśród tegorocznych laureatów tej prestiżowej nagrody są m. in. Pan Andrzej Jacyna, prezes NFZ, dr n. med. Michał Zembala i redaktor Ewa Drzyzga 🙂

Portrety Polskiej Medycyny to wyróżnienia przyznawane przez redakcję magazynu i portalu Rynek Zdrowia w pięciu kategoriach: Menedżer Rynku Zdrowia, Lekarz Rynku Zdrowia, Wydarzenie Rynku Zdrowia, Osobowość Rynku Zdrowia i Lider Rynku Zdrowia. Nagrody wręczali: Pan Wojciech Kuśpik, wydawca miesięcznika Rynek Zdrowia i Pan Wojciech Kuta, redaktor naczelny.

– Kierowana przez Panią Krystynę Piskorz-Ogórek, konsultanta krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego, specjalistyczna placówka, od lat zajmuje czołowe miejsce w ogólnopolskim rankingu przygotowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia – uzasadniła przyznanie nagrody Pani Beata Tadla, prowadząca uroczystość. – W ostatnim rankingu, którego wyniki podano w lutym 2017 r. szpital uzyskał pierwsze miejsce wśród szpitali pediatrycznych w kraju. Pani dyrektor, pełniąc swoją funkcję nieprzerwanie od grudnia 2004 r., nieustannie rozbudowuje szpital, dba o zapewnienie najwyższej jakości i kompleksowości świadczeń dla dzieci. Wizytówką szpitala jest wielodyscyplinarna opieka lecznicza nad dziećmi i młodzieżą z wadami części twarzowej czaszki oraz schorzeniami kręgosłupa. Wielkie gratulacje pani dyrektor!

Odbierając nagrodę dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek podkreśliła, że to wyróżnienie jest dla niej zaszczytem, a podziękowania za nie składa nie tylko we własnym imieniu, ale również całej kadry kierowniczej i ponad 700-osobowej załogi Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, która każdego dnia buduje wizerunek tego szpitala.
– To właśnie cały zespół naszego szpitala robi to wszystko, o czym Pani redaktor była uprzejma powiedzieć – podkreśliła dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek. – Moja rola w tym szpitalu jest niewielka. Wyznaczam kierunki działania tego szpitala tak, aby dzieci, które trafiają do naszego szpitala z całej Polski, były zaopatrywane kompleksowo i aby ten wizerunek sprzyjał przede wszystkim czterem filarom szpitala: bezpieczeństwu opieki, aby pacjenci byli zadowoleni, aby środowisko było sprzyjające dla pracowników i by była zapewniona efektywność, rentowność finansowa. Zadaniem dla dyrektora jest właśnie równowaga między tymi filarami. Bardzo serdecznie dziękuję i zapraszam do współpracy.

Gala Portretów Polskiej Medycyny odbyła się w trakcie rozpoczętego wczoraj w Warszawie XIV Forum Runku Zdrowia. Wzięło w niej udział ponad 1000 przedstawicieli środowiska medycznego, którzy debatowali o obecnym stanie i o przyszłości systemu ochrony zdrowia w Polsce. Wśród prowadzących dyskusję byli m. in. Pan Łukasz Szumowski, minister zdrowia, Pani Halina Kutaj-Wąsikowska, dyrektor Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, Pan Andrzej Jacyna, prezes NFZ, Pan Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

Rynek Zdrowia Ministerstwo Zdrowia

KOLEJNY ARTYKUŁ

POLUB NAS

[efb_likebox fanpage_url="Wojew%C3%B3dzki-Specjalistyczny-Szpital-Dzieci%C4%99cy-w-Olsztynie-295475063854112" fb_appid="facebook-window" box_width="250" box_height="400" locale="pl_PL" responsive="1" show_faces="1" show_stream="1" hide_cover="0" small_header="0" hide_cta="0" animate_effect="No Effect"]