Warsztatami laparoskopowymi rozpoczęła się konferencja chirurgów dziecięcych “Interregio 2018”

Warsztatami laparoskopowymi rozpoczęła się konferencja chirurgów dziecięcych “Interregio 2018”

7 czerwca 2018

Szpital Dziecięcy w Olsztynie na 3 dni został stolicą polskiej chirurgii dziecięcej!

Warsztatami chriurgii laparoskopowej rozpoczęła się dziś trzydniowa konferencja “Interregio 2018”, podczas której gościć będziemy ponad 100 chirurgów dziecięcych z całej Polski oraz delegację lekarzy z Ukrainy. Podczas konferencji lekarze będą praktycznie i teoretycznie doskonalić się w nowoczesnych technikach leczenia chirurgicznego najmłodszych pacjentów.

Pierwszym akordem konferencji były warsztaty laparoskopowe, czyli praktyczne pokazy zastosowania małoinwazyjnych technik operacyjnych, które odbywały się dziś od rana w olsztyńskim Szpitalu Dziecięcym. Uczestnicy zgromadzeni na sali konferencyjnej obserwowali na żywo transmisję z operacji wykonywanych na bloku operacyjnym – mając podgląd zarówno na zespół operacyjny, jak też na technikę opereowania narzędziami, które również zostały wyposażone w możliwość przesyłania obrazu. Taka forma transmisji jest standardowo wykorzystywana w naszej placówce, a zawdzięczamy ją kompleksowej informatyzacji naszej placówki.

Jeszcze dziś w ośrodku wypoczynkowym “Wiatraki” w Marózku k/Olsztynka rozpocznie się cykł wykładów poświęconych z kolei najnowszym trendom w laseroterapii, czyli leczeniu różnych schorzeń u dzieci z zastosowaniem wiązek laserowych. Podczas dzisiejszej sesji omówione będzie zastosowanie laserotarapii m.in. w leczeniu zmian skórnych u dzieci, leczeniu nowotworów skóry i wielu innych przypadkach. Piątek i sobota poświęcone będę praktycznym warsztatom z zastosowania laserów z użyciem nowoczesnego sprzętu.

– Zastosowanie terapii laserem daje lepszy efekt leczniczy, znacznie zmniejsza utratę krwi, ogranicza obrzęk przy zabiegach resekcyjnych (podczas których usuwamy chorą część ciała lub jej fragment), zmniejsza zapotrzebowanie na leki przeciwbólowe – wymienia dr n. med. Wojciech Choiński, ordynator Oddziału Chirurgii.

III Konferencja Polskich Chirurgów Dziecięcych “Interregio 2018 Poznań-Olsztyn” jest owocem współpracy Klinicznego Oddziału Chirurgii i Urologii Dziecięcej naszego szpitala z Katedrą i Kliniką Chirurgii, Traumatologii i Urologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim i Polskim Towarzystwem Chirurgów Dziecięcych.

KOLEJNY ARTYKUŁ

POLUB NAS

[efb_likebox fanpage_url="Wojew%C3%B3dzki-Specjalistyczny-Szpital-Dzieci%C4%99cy-w-Olsztynie-295475063854112" fb_appid="facebook-window" box_width="250" box_height="400" locale="pl_PL" responsive="1" show_faces="1" show_stream="1" hide_cover="0" small_header="0" hide_cta="0" animate_effect="No Effect"]