Profesor dr hab. n.med. Dawid Larysz Kierownikiem Kliniki Chirurgii Głowy i Szyi Dzieci i Młodzieży

Profesor dr hab. n.med. Dawid Larysz Kierownikiem Kliniki Chirurgii Głowy i Szyi Dzieci i Młodzieży

26 lutego 2021

Profesor dr hab. n.med. Dawid Larysz od 1 marca obejmie funkcję Kierownika nowoutworzonej Kliniki Chirurgii Głowy i Szyi Dzieci i Młodzieży.
Z dumą informujemy, że nasz interdyscyplinarny ośrodek chirurgii głowy i szyi podnosi swoją rangę do poziomu ośrodka klinicznego. To świadczy o bardzo dobrym przygotowaniu naszych specjalistów do udzielania wysokospecjalistycznych świadczeń z zakresu chirurgii głowy i szyi, a także o gotowości do prowadzenia działalności dydaktycznej. Bardzo się cieszymy, że Kliniką pokieruje prof. Dawid Larysz.
Pan Profesor jest specjalistą neurochirurgii, neuropsychologiem i logopedą. Ukończył Wydział Lekarski Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W 2013 r. uzyskał tytuł dr hab. n. med. Od 2011 roku jest związany z Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym w Olsztynie, współtworząc interdyscyplinarny zespołów chirurgiczny w ramach Centrum Wad Twarzoczaszki i Oddziału Chirurgii Głowy i Szyi.
Jego zainteresowania naukowe są skoncentrowane m.in. na wielospecjalistycznej diagnostyce i terapii dzieci z wadami czaszki (jako pierwszy w Polsce wprowadził do praktyki neurochirurgicznej małoinwazyjne, endoskopowe metody leczenia dzieci z kraniosynostozami), brał udział w opracowaniu i wprowadzeniu do codziennej praktyki klinicznej metody przedoperacyjnego planowania oraz oceny pooperacyjnej, zabiegów neurochirurgicznych w wirtualnej rzeczywistości, w tym zabiegów z użyciem metod osteogenezy dystrakcyjnej.
                                           Dyrekcja Szpitala i Zespół Kliniki. Prof. Larysz 4. od prawej.
Prof. Dawid Larysz zajmuje się także biologią molekularną wad czaszki oraz pierwotnych nowotworów ośrodkowego układu nerwowego. Jest specjalistą w małoinwazyjnych endoskopowych metodach leczenia operacyjnego nowotworów podstawy czaszki i zastosowaniu nowoczesnych metod mikroneurochirurgicznych do leczenia pierwotnych nowotworów glejowych mózgowia.
Pełni funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Leczenia Twarzy i Czaszki. W 2019 r. uhonorowany tytułem Lekarza Roku 2019 Rynku Zdrowia.

KOLEJNY ARTYKUŁ

POLUB NAS

[efb_likebox fanpage_url="Wojew%C3%B3dzki-Specjalistyczny-Szpital-Dzieci%C4%99cy-w-Olsztynie-295475063854112" fb_appid="facebook-window" box_width="250" box_height="400" locale="pl_PL" responsive="1" show_faces="1" show_stream="1" hide_cover="0" small_header="0" hide_cta="0" animate_effect="No Effect"]