Ponad 28 tysięcy złotych wytańczyli nasi Przyjaciele na XVI Balu Charytatywnym!

Ponad 28 tysięcy złotych wytańczyli nasi Przyjaciele na XVI Balu Charytatywnym!

17 lutego 2020

Już po raz 16. olsztyńska restauracja Zakątki Europy gościła uczestników Balu Charytatywnego na rzecz Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. ❤️🍾 W tym roku bal odbył się w walentynkowy wieczór – 14 lutego.

Bale charytatywne na rzecz naszego Szpitala od lat organizuje Komitet Przyjaciół Szpitala Dziecięcego.

W poprzednich latach dochód z balów przeznaczany był m.in. na zakup sprzętu medycznego dla Oddziału Okulistycznego, wyposażenia Klinicznego Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej, kardiomonitora dla Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii, budowę i wyposażenie pokoi gościnnych czy wyposażenie przyszpitalnego placu zabaw. Celem tegorocznej zabawy była zbiórka funduszy na zakup specjalistycznego noża piezoelektrycznego wykorzystywanego w chirurgii szczękowo-twarzowej (na zdjęciu poniżej)

Organizowane są także aukcje, loterie i konkursy. Wśród fantów przeważają dzieła sztuki, ale nie brakuje też przeróżnych voucherów, wydawnictw książkowych, albumów, zaproszeń, a także mebli, sprzętu AGD, rowerów, ubrań, żywności i przeróżnych drobnych bibelotów. Każdy może znaleźć coś dla siebie.

Licytacje, konkursy i loterie fantowe to tylko fragment balu. Przede wszystkim uczestnicy imprezy bawią się.

Dodajmy, że w otwarciu balu wziął udział marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, który wraz z Barbarą Chwałą zastępcą dyrektora ds. lecznictwa naszego szpitala, dokonał uroczystego otwarcia balu.

Do tańca grała Kapela Jakubowa, wspierana gościnnie przez olsztyńskiego barda Waleriana Ostrowskiego. Przez kilkadziesiąt minut uczestników balu do zabawy zachęcali też członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Warmia”.

Wszystkim Organizatorom i Uczestnikom Balu serdecznie dziękujemy!❤️

Więcej zdjęć w serwisie olsztyn24.com:

https://www.olsztyn24.com/news/34872-przyjaciele-olsztyskiego-szpitala-dzieciecego-bawili-sie-na-balu-charytatywnym.html

KOLEJNY ARTYKUŁ

POLUB NAS

[efb_likebox fanpage_url="Wojew%C3%B3dzki-Specjalistyczny-Szpital-Dzieci%C4%99cy-w-Olsztynie-295475063854112" fb_appid="facebook-window" box_width="250" box_height="400" locale="pl_PL" responsive="1" show_faces="1" show_stream="1" hide_cover="0" small_header="0" hide_cta="0" animate_effect="No Effect"]