Samorządowcy z Ukrainy z wizytą w szpitalu

Samorządowcy z Ukrainy z wizytą w szpitalu

24 maja 2019

23 maja w naszym szpitalu mieliśmy przyjemność gościć delegację radnych oraz urzędników Rówieńskiej Rady Obwodowej z Ukrainy na czele z Przewodniczącym Panem Oleksandrem Danylczukiem. Przypomnijmy, że Obwód Rówieński jest regionem partnerskim województwa warmińsko-mazurskiego, a oba nasze regiony łączy wiele kontaktów w różnych obszarach.

Delegacja zapoznała się z działalnością naszej placówki: organizacją, zakresem udzielanych świadczeń, realizowanych inwestycjach czy zasadami finansowania, które przedstawiła dr Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Prezentacja wzbudziła duże zainteresowanie, które z kolei zrodziło wiele pytań odnośnie stosowanych rozwiązań. Być może część z nich uda się przenieść na grunt ukraiński, tym bardziej, że na spotkaniu oprócz samorządowców obecny był główny lekarz Rówieńskiego Obwodowego Szpitala Klinicznego Pan Iwan Zima.

Warto przypomnieć, że od kilku lat trwa ścisła współpraca pomiędzy Klinicznym Oddziałem chirurgii i Urologii Dziecięcej, a chirurgami dziecięcymi ze szpitali w Równem m.in.w zakresie stosowania małoinwazyjnych technik laparoskopowych. Jednym z inicjatorów nawiązania tej współpracy był obecny dziś na spotkaniu dr Tadeusz Politewicz, który jednocześnie pełni funkcję przewodniczącego Komisji Ochrony Zdrowia Sejmiku Województwa.

KOLEJNY ARTYKUŁ

POLUB NAS

[efb_likebox fanpage_url="Wojew%C3%B3dzki-Specjalistyczny-Szpital-Dzieci%C4%99cy-w-Olsztynie-295475063854112" fb_appid="facebook-window" box_width="250" box_height="400" locale="pl_PL" responsive="1" show_faces="1" show_stream="1" hide_cover="0" small_header="0" hide_cta="0" animate_effect="No Effect"]