35 tys. zł wytańczyli nasi Przyjaciele na Balu Charytatywnym

35 tys. zł wytańczyli nasi Przyjaciele na Balu Charytatywnym

26 lutego 2019

35 tysięcy złotych wytańczyli nasi Przyjaciele na jubileuszowym XV Balu Charytatywnym!

Po raz piętnasty już olsztyńska restauracja Zakątki Europy w piątkowy (22.02) wieczór powitała uczestników Balu Charytatywnego na rzecz Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. ❤️🍾W tym roku w balu wzięło udział ponad sto osób!

Bale charytatywne na rzecz naszego Szpitala od lat organizuje Komitet Przyjaciół Szpitala Dziecięcego.

W poprzednich latach dochód z balów przeznaczany był m.in. na zakup sprzętu medycznego dla Oddziału Okulistycznego, specjalistycznych narzędzi dla Oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, wyposażenia Klinicznego Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej, kardiomonitora dla Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii, budowę i wyposażenie pokoi gościnnych czy wyposażenie przyszpitalnego placu zabaw. Celem tegorocznej zabawy była zbiórka funduszy na zakup aparatu do badania wzroku u najmniejszych dzieci.

Organizowane są także aukcje, loterie i konkursy. Wśród fantów przeważają dzieła sztuki, ale nie brakuje też przeróżnych voucherów, wydawnictw książkowych, albumów, zaproszeń, a także mebli, sprzętu AGD, rowerów, ubrań, żywności i przeróżnych drobnych bibelotów. Każdy może znaleźć coś dla siebie.

Licytacje, konkursy i loterie fantowe to tylko fragment balu. Przede wszystkim uczestnicy imprezy bawią się. Tradycyjnie już do tańca grała Kapela Jakubowa, którą organizatorzy balu uhonorowali w podzięce za długoletnie zaangażowanie okolicznościowymi statuetkami. Wystąpili też Walerian Ostrowski, olsztyński Elvis – Adam Gałka i mistrz gry na akordeonie Andrzej Iwaniak.

Wszystkim Organizatorom i Uczestnikom Balu serdecznie dziękujemy!❤️

Więcej zdjęć w galerii:
https://www.olsztyn24.com/…/4395-xv-bal-charytatywny-na-rze…

KOLEJNY ARTYKUŁ

POLUB NAS