Leczą, edukują i….. sponsorują

Leczą, edukują i….. sponsorują

12 czerwca 2018

Specjalistyczne łóżka dla najmłodszych pacjentów, zestaw mikronarzędzi wykorzystywanych w chirurgii szczękowo-twarzowej czy cieplarka do podgrzewania płynów infuzyjnych – to tylko niektóre z bardzo potrzebnych rzeczy, jakie olsztyńskiemu Szpitalowi Dziecięcemu przekazało dziś (14 czerwca) Stowarzyszenie „Pomoc i Wsparcie Dzieciom w Chirurgicznym Szczękowo-Twarzowym i Rekonstrukcyjnym Leczeniu Wad Twarzoczaszki”.  

Stowarzyszenie założyły w kwietniu 2014 r. osoby pracujące na co dzień z dziećmi wymagającymi leczenia wad twarzoczaszki: lekarze, pielęgniarki i specjaliści innych dziedzin, wszyscy w większości na co dzień zatrudnieni w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, w którym działa jedyny w Polsce ośrodek chirurgii szczękowo-twarzowej dla dzieci.

Oprócz gromadzenia środków na zakup sprzętu medycznego i pomocy dydaktycznych Stowarzyszenie prowadzi tez działalność edukacyjno-informacyjną wśród rodziców dzieci z chorobami twarzoczaszki. Podczas spotkania zaprezentowana zostanie ulotka informacyjna opracowana i wydana przez Stowarzyszenie. 29 czerwca br. Stowarzyszenie będzie współorganizatorem II Ogólnopolskiego Spotkania Rodziców Dzieci z Zespołem Goldenhara, które odbędzie się w naszym szpitalu.

Stowarzyszenie „Pomoc i Wsparcie Dzieciom w Chirurgicznym Szczękowo-Twarzowym i Rekonstrukcyjnym Leczeniu Wad Twarzoczaszki”. swoje zakupy finansuje z dobrowolnych wpłat od członków, sympatyków i sponsorów. Wartość dzisiejszej darowizny to ok. 40 000 zł, a w jej skład weszły:
– 2 łóżeczka dla dzieci
– zestaw mikronarzędzi chirurgicznych
– cieplarka do podgrzewania płynów infuzyjnych
– drukarka
– ulotki informacyjne dla Rodziców
– program do testów psychologicznych

W 2017 r. Stowarzyszenie przekazało szpitalowi zestaw do artroskopii stawu żuchwowo-skroniowego i pompę strzykawkową o wartości 30 000 zł.
Dziękujemy!

Od lewej stoją: mgr Małgorzata Roman (Pielęgniarka Oddziałowa Oddziału Chirurgii Głowy i Szyi), doktor Wacław Kopala (Ordynator Oddziału Chirurgii Głowy i Szyi w zakresie otolaryngologii), mgr Marta Kossut (Kierownik Poradni Psychologicznej), dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek (Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie), dr n. med. Krzysztof Dowgierd (Kierownik Oddziału Chirurgii Głowy i Szyi w zakresie chirurgii szczękowo-twarzowej), Piotr Wichowski (Prezes Stowarzyszenia), dr Małgorzata Moszyńska (Kierownik Centrum Leczenia i Terapii Autyzmu)

KOLEJNY ARTYKUŁ

POLUB NAS

[efb_likebox fanpage_url="Wojew%C3%B3dzki-Specjalistyczny-Szpital-Dzieci%C4%99cy-w-Olsztynie-295475063854112" fb_appid="facebook-window" box_width="250" box_height="400" locale="pl_PL" responsive="1" show_faces="1" show_stream="1" hide_cover="0" small_header="0" hide_cta="0" animate_effect="No Effect"]