Nasz szpital wspiera rozwój i wdraża innowacje w medycynie

Nasz szpital wspiera rozwój i wdraża innowacje w medycynie

28 czerwca 2024

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie jest jednym z organizatorów konkursu „Mother and Child Startup Challenge” dla firm, którego celem jest promocja innowacyjnych rozwiązań w medycynie. Ideą konkursu jest promocja i wdrażanie nowych rozwiązań, które mogłyby być wykorzystane w placówkach ochrony zdrowia. Co roku do konkursu przystępuje kilkadziesiąt firm z Polski i zza granicy, a najlepsze projekty są wdrażane na zasadach pilotażu m.in. w naszym szpitalu.

Jednym z laureatów ubiegłorocznej, drugiej edycji konkursu jest firma Inventmed, która opracowała wielofunkcyjne urządzenie Laserobaria. W tym tygodniu odbyło się szkolenie naszego personelu w zakresie praktycznego stosowania aparatu.

1

Laserobaria to wielofunkcyjne urządzenie medyczne pozwalające na prowadzenie terapii z zastosowaniem pięciu czynników: tlen o podwyższonym ciśnieniu, ozon, pole magnetyczne, światło czerwone, światło UV – w zakresie leczenia kończyn. Stanowi terapię wspierającą w leczeniu ran o różnej etiologii, oparzeń, ran pooperacyjnych, obrzęków, schorzeń kostno-stawowych i leczeniu bólu. Działanie terapeutyczne systemu to działanie regeneracyjne, stymulujące (stymulacja fibroblastów), przeciwbólowe i pobudzające procesy regeneracyjne. Urządzenie będzie testowane w naszym szpitalu przez 2 miesiące.

W ramach konkursu w naszym szpitalu testowane były z powodzeniem już takie rozwiązania jak system trójwymiarowej wizualizacji obrazowych danych medycznych wykorzystywany w trakcie skomplikowanych operacji oraz zaawansowany wywiad medyczny w formie on-line.

 

KOLEJNY ARTYKUŁ

POLUB NAS

[efb_likebox fanpage_url="Wojew%C3%B3dzki-Specjalistyczny-Szpital-Dzieci%C4%99cy-w-Olsztynie-295475063854112" fb_appid="facebook-window" box_width="250" box_height="400" locale="pl_PL" responsive="1" show_faces="1" show_stream="1" hide_cover="0" small_header="0" hide_cta="0" animate_effect="No Effect"]