Obchody Światowego Dnia Higieny Rąk

Obchody Światowego Dnia Higieny Rąk

7 maja 2024

Światowy Dzień Higieny Rąk tto akcja z inicjatywy WHO w ramach kampanii „Dlaczego dzielenie się wiedzą na temat higieny rąk jest wciąż tak ważne”
O godz. 9 zapoznaliśmy dzieci ze standardową techniką higieny rąk w oddziałach szpitala i rozdaliśmy im drobne upominki.
Natomiast o godz. 11 pracownicy szpitala mogący wziąć udział w akcji dezynfekcji rąk spotkali się w sali konferencyjnej w celu wspólnego przeprowadzenia dezynfekcji rąk zgodnie z obowiązującymi zasadami pod hasłem „Dlaczego dzielenie się wiedzą na temat higieny rąk jest wciąż tak ważne”
Pracownicy, którzy nie mogli przybyć na spotkanie, o godz. 11 wstrzymali pracę na pół minuty (jeżeli mieli taką możliwość) i zdezynfekowali ręce w miejscu swojego stanowiska pracy zgodnie z obowiązującymi zasadami. Jednocześnie zachęcali pacjentów i ich opiekunów do udziału w tej akcji. Spotkanie było połączone z interaktywnym qiuzem dotyczącym wiedzy na temat higieny rąk .
Galeria:

KOLEJNY ARTYKUŁ

POLUB NAS

[efb_likebox fanpage_url="Wojew%C3%B3dzki-Specjalistyczny-Szpital-Dzieci%C4%99cy-w-Olsztynie-295475063854112" fb_appid="facebook-window" box_width="250" box_height="400" locale="pl_PL" responsive="1" show_faces="1" show_stream="1" hide_cover="0" small_header="0" hide_cta="0" animate_effect="No Effect"]