Prof. Dawid Larysz w Komitecie Naukowym ERN Cranio

Prof. Dawid Larysz w Komitecie Naukowym ERN Cranio

26 stycznia 2024

Profesor Dawid Larysz, Kierownik Kliniki Chirurgii Głowy i Szyi Dzieci i Młodzieży Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie został wybrany na członka Komitetu Naukowego ERN Cranio – europejskiej sieci referencyjnej chorób rzadkich z obszaru głowy i szyi skupiającej najlepsze ośrodki w całej Europy. Jest to ogromne wyróżnienie dla naszego szpitala. Komitet tworzy kilkuosobowa grupa specjalistów, a Pan Profesor będzie jedynym reprezentantem z Europy Środkowowschodniej. Cieszymy się i serdecznie gratulujemy!

Zadaniem Komitetu Naukowego ERN Cranio jest wytyczanie nowych kierunków badań naukowych, nowych metod leczenia i wypracowanie europejskich standardów postępowania w leczeniu dzieci z chorobami rzadkimi głowy i szyi. Warto dodać, że nasz ośrodek został uhonorowany organizacją IX Konferencji ERN CRANIO, która odbędzie się w listopadzie 2024 r. 

1

Na zdjęciu prof. Dawid Larysz z prof. Irene Mathijssen, główną koordynatorką Europejskiej Sieci Referencyjnej CRANIO

KOLEJNY ARTYKUŁ

POLUB NAS

[efb_likebox fanpage_url="Wojew%C3%B3dzki-Specjalistyczny-Szpital-Dzieci%C4%99cy-w-Olsztynie-295475063854112" fb_appid="facebook-window" box_width="250" box_height="400" locale="pl_PL" responsive="1" show_faces="1" show_stream="1" hide_cover="0" small_header="0" hide_cta="0" animate_effect="No Effect"]