Ogólnopolskie warsztaty laseroterapii

Ogólnopolskie warsztaty laseroterapii

23 marca 2023

Dziś (tj. 23.03) w naszym szpitalu odbyła się część praktyczna ogólnopolskich warsztatów laseroterapii powierzchownych zmian naczyniowych oraz blizn. Zaproszeni lekarze pod okiem naszych specjalistów asystowali przy zabiegach z użyciem najnowocześniejszych laserów będących na wyposażeniu naszej placówki.
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie jest nie tylko ważnym ośrodkiem szkolącym chirurgów, należy do grona nielicznych ośrodków pediatrycznych w kraju, w których działa interdyscyplinarny zespół specjalistów zajmujących się kompleksową terapią zmian naczyniowych u dzieci (jest jednym z 3 ośrodków w kraju obok Łodzi i Gdańska leczących kompleksowo zmiany naczyniowe u dzieci).
W 2020 r. roku w szpitalu utworzony został specjalnie dedykowany do tego celu interdyscyplinarny Ośrodek Leczenia Zmian Naczyniowych, z którego rocznie korzysta ok. 600 pacjentów. Rozwijając bazę sprzętową potrzebą do leczenia zmian naczyniowych szpital zakupił w 2018 i 2022 r. nowoczesne lasery do leczenia naczyniaków płaskich i zmian na skórze (np. guzków i brodawek) – m.in. laser PDL, NdYag, frakcyjny oraz laser biostymulujący Low-Level Therapy (LLLT) do leczenia zapaleń i uszkodzeń błon śluzowych.
Dzięki użyciu laserów możliwe jest leczenie takich schorzeń jak naczyniaki, malformacje, guzy, blizny potrądzikowe i pooperacyjne oraz szereg innych. Użycie tej metody daje wiele korzyści pacjentowi. Zastosowanie terapii laserem daje lepszy efekt leczniczy, znacznie zmniejsza utratę krwi. Jednym z podstawowych zastosowań lasera jest leczenie malformacji, potocznie nazywanymi naczyniakami płaskimi, które występują u około 2,8 proc. noworodków. Laser znajduje również zastosowanie m. in. w skojarzonym leczeniu naczyniaków wczesnodziecięcych, blizn przerostowych i bliznowców.
1
1
2
2

KOLEJNY ARTYKUŁ

POLUB NAS

[efb_likebox fanpage_url="Wojew%C3%B3dzki-Specjalistyczny-Szpital-Dzieci%C4%99cy-w-Olsztynie-295475063854112" fb_appid="facebook-window" box_width="250" box_height="400" locale="pl_PL" responsive="1" show_faces="1" show_stream="1" hide_cover="0" small_header="0" hide_cta="0" animate_effect="No Effect"]