Od 1 marca br. zapraszamy na badania rezonansem magnetycznym na NFZ dzieci i osoby dorosłe (…)

Od 1 marca br. zapraszamy na badania rezonansem magnetycznym na NFZ dzieci i osoby dorosłe (…)

22 lutego 2023

rezonans
Pracownia Rezonansu Magnetycznego

Od 1 marca br. zapraszamy na badania rezonansem magnetycznym na NFZ dzieci i osoby dorosłe ze skierowaniem od lekarza specjalisty. Aktualnie mamy bardzo krótkie terminy oczekiwania.

Rejestracja:

tel. 89 722-45-13 (pon.-czw. w godz. 7-19, pt. w godz. 7-16).

W Pracowni Rezonansu Magnetycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie pracuje zespół doświadczonych lekarzy radiologów, techników radiologii i pielęgniarek. Badania są wykonywane za pomocą najnowszej generacji aparatu o wysokiej rozdzielczości Siemens MAGNETOM Altea 1,5 T. Pracownia ma miły wystrój, dający pacjentowi poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Wykonujemy pełen zakres badań rezonansu magnetycznego:

  • głowy,

  • kręgosłupa,

  • układu kostno-stawowego,

  • szyi,

  • jamy brzusznej ,

  • cholangiografię (MRCP),

  • miednicy mniejszej ,

  • tkanek miękkich,

  • badania naczyniowe (angiografia).

Pracownia Rezonansu Magnetycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie rozpoczęła działalność w połowie września 2022 r. Od tego czasu wykonujemy badania pacjentom naszego szpitala (także badania w znieczuleniu). Od 1 marca 2023 r. poszerzamy zakres świadczeń o badania dla pacjentów ambulatoryjnych ze skierowaniem z poradni specjalistycznych, zarówno dzieci, jak i osób dorosłych.

Badanie MRI to badanie nieinwazyjne, bezpieczne, bez użycia promieniowania rentgenowskiego, nie obarczone ryzykiem powikłań. Znajduje zastosowanie w diagnostyce większości schorzeń, które mogą występować u dzieci. Jest to badanie, które w szczególny sposób umożliwia lekarzom ocenę zmian patologicznych, których nie dostarczy żadne inne badanie obrazowe. Duża rozdzielczość tkankowa obrazu sprawia, że rezonans magnetyczny jest często wykorzystywany w diagnostyce chorób układu nerwowego i narządu ruchu.

Serdecznie zapraszamy!

KOLEJNY ARTYKUŁ

POLUB NAS

[efb_likebox fanpage_url="Wojew%C3%B3dzki-Specjalistyczny-Szpital-Dzieci%C4%99cy-w-Olsztynie-295475063854112" fb_appid="facebook-window" box_width="250" box_height="400" locale="pl_PL" responsive="1" show_faces="1" show_stream="1" hide_cover="0" small_header="0" hide_cta="0" animate_effect="No Effect"]