Nasz szpital z nagrodą “Sternika” za pracę i rozwój w dobie epidemii!

Nasz szpital z nagrodą “Sternika” za pracę i rozwój w dobie epidemii!

7 września 2021

Nasz szpital z nagrodą “Sternika” za pracę i rozwój w dobie epidemii 😍👌
“Sternik – cała naprzód! “- to konkurs zorganizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego, którego celem jest wyłonienie liderów – firm i instytucji, które mimo epidemii nie tylko zachowały dobrą kondycję, ale też potrafiły się rozwijać w trudnych czasach. Bardzo nam miło poinformować, że w kategorii “Szpitale” Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie zajął II miejsce 🙂
Podczas uroczystej gali, która odbyła się w piątek 3 września w Hotelu Anders w Starych Jabłonkach, dyrektor naszego szpitala dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek odebrała nagrodę z rąk Wojewody Artura Chojeckiego i Marszałka Województwa Gustawa Marka Brzezina.
– Nagrodę „Sternik – cała naprzód” dedykuję wszystkim Pracownikom Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie – niezależnie od stanowiska pracy – płyńmy wspólnie jak dotychczas, wówczas żadne sztormy nam nie zagrożą – powiedziała dyrektor szpitala. – Dziękuję Kapitule Konkursu, że dostrzeżony został wysiłek ponad 700-osobowej załogi i kierownictwa Szpitala Dziecięcego w Olsztynie w czasie epidemii. Szpital nasz stał i stoi nadal na pierwszej linii walki z epidemią poprzez leczenie dzieci wymagających hospitalizacji, chorych na Covid-19 i powikłań po przebytym zakażeniu, jako drugi ośrodek po Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej uruchomiliśmy pełnoprofilowe laboratorium do diagnostyki koronawirusa dla potrzeb pacjentów z całego województwa, prowadziliśmy izolatorium dla pacjentów zakażonych, prowadziliśmy i prowadzimy punkt pobrań materiału do diagnostyki koronawirusa i jako jeden z pierwszych podmiotów uruchomiliśmy w grudniu 2020 r. punkt szczepień przeciw Covid-19 dla personelu medycznego dla pacjentów w ramach narodowego programu szczepień i nadal aktywnie uczestniczymy w tym programie, prowadząc między innymi szkolenia dla dyrektorów szkól i opiekunów w zakresie szczepień populacji dzieci i młodzieży. Ale mimo tych działań, szpital realizuje swoje podstawowe zadania związane z leczeniem innych chorób oraz skutecznie w ostatnim okresie zrealizował duże inwestycje związane z 2-krotnym powiększeniem bazy szpitalnej i rozwojem szpitala.
Nasz rozwój i skuteczna realizacja przyjętej strategii była możliwa dzięki trosce o równowagę 4 filarów zarządzania szpitalem:
✔️1. satysfakcji pacjenta i opiekuna i dbałości o przyjazne środowisko szpitalne dla pacjentów i opiekunów,
✔️2. satysfakcji personelu i dbałości o jego rozwój i zdrowie oraz przyjazne warunki pracy,
✔️3. efektywności i jakości klinicznej i dbałości o interdyscyplinarną i kompleksową opiekę oraz o warunki leczenia, dostępność do nowoczesnych technologii, odpowiadając na potrzeby zdrowotne pacjentów nie tylko regionu, ale z całej Polski, m. in. chorób rzadkich,
✔️4.efektywności ekonomicznej, finansowej pozwalającej na sprawne zarządzanie i korzystanie z dostępnych instrumentów bankowych.
– Doświadczyliśmy jako szpital również wsparcia i pomocy ze strony samorządu województwa, administracji rządowej, firm, instytucji, organizacji pozarządowych i indywidualnych osób, za co serdecznie Wszystkim dziękuję 🤝👏👍 – powiedziała dyrektor Krystyna Piskorz-Ogórek.
Fot. Zbigniew Woźniak/Gazeta Olsztyńska

KOLEJNY ARTYKUŁ

POLUB NAS

[efb_likebox fanpage_url="Wojew%C3%B3dzki-Specjalistyczny-Szpital-Dzieci%C4%99cy-w-Olsztynie-295475063854112" fb_appid="facebook-window" box_width="250" box_height="400" locale="pl_PL" responsive="1" show_faces="1" show_stream="1" hide_cover="0" small_header="0" hide_cta="0" animate_effect="No Effect"]