30-lecie wizyty Jana Pawła II w szpitalu – relacja z uroczystości

30-lecie wizyty Jana Pawła II w szpitalu – relacja z uroczystości

7 czerwca 2021

Minęło już 30 lat odkąd w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie wizytę złożył Jan Paweł II. Czas biegnie szybko, ale nie zatarł pięknych wspomnień, które nam zostały z tamtego wydarzenia. Dzisiejsza uroczystość, upamiętniająca to niezwykłe spotkanie, była okazją do przypomnienia sobie słów papieża Polaka, które skierował do pacjentów i personelu szpitala
– Jestem bardzo dumna, że jestem dyrektorem szpitala, który 30 lat temu odwiedził Ojciec Święty Jan Paweł II – podkreśla dr n. med. Krystyna Piskorz-|Ogórek, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. – Staramy się wypełniać ten testament, który Ojciec Święty zostawił tu mówiąc o miłości, solidarności ludzkiej i wrażliwości na cierpienie.
Dzisiejsza uroczystość była okazją do przypomnienia wizyty Ojca Świętego na zdjęciach i filmach. Opowiedzieli o niej również uczestnicy tamtego wydarzenia, m. in. Ksiądz Arcybiskup senior Edmund Piszcz, Ksiądz prof. Ryszard Sztychmiler, który wówczas przewodniczył mszy św. w szpitalu, ówczesna dyrektor szpitala – Pani Irena Mierzejewska-Grabowska, ówczesna pielęgniarka oddziałowa oddziału onkologicznego – Pani Danuta Janiszewska, a także Pani Krystyna Wrzosek-Raźnik, która jako pacjentka szpitala spotkała się tego dnia z Janem Pawłem II.
– Chorowałam wtedy na białaczkę, byłam załamana – wspomina. – Papież nachylił się nade mną i powiedział: „Nie lękaj się, Pan jest z Tobą”. Te słowa prowadzą mnie przez życie.
Ks. dr Michał Tunkiewicz, kapelan Szpitala Dziecięcego w Olsztynie i organizator dzisiejszego spotkania zaznaczył, że tamto wydarzenie bardzo zjednoczyło szpitalną społeczność, wszystkie różnice światopoglądowe przestały mieć znaczenie. Wszyscy podkreślali wyjątkowość tego spotkania i odczucie obecności osoby, która realnie błogosławi i wpływa na dalsze życie.
– Jan Paweł II pozostawiał niezwykły ślad w sercach ludzi, a spotkania z nim wręcz przemieniały życie wielu z nich – przyznał Ksiądz Arcybiskup Józef Górzyński.
W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli m. in.: Pan Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Pan Aleksander Socha, wicewojewoda warmińsko-mazurski oraz Pan Ryszard Kuć, wiceprezydent Olsztyna.
Spotkanie poprowadził Pan Cezary Ilczyna, aktor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Wielu wzruszeń dostarczyły uczestnikom dzisiejszej uroczystości utwory wykonane przez grupę wokalno-instrumentalną z Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie pod kierownictwem Pani Ewy Zagórskiej 🎼🎹🎸🎻🥰
Goście obejrzeli też wystawę prac dziecięcych “Jan Paweł II w oczach i w sercach dzieci” 🖌❤️
Dziękujemy serdecznie wszystkim Gościom za obecność 😘 Szczególne podziękowania dla Gazeta Olsztyńska za transmisję uroczystości on line na żywo 🙂

KOLEJNY ARTYKUŁ

POLUB NAS

[efb_likebox fanpage_url="Wojew%C3%B3dzki-Specjalistyczny-Szpital-Dzieci%C4%99cy-w-Olsztynie-295475063854112" fb_appid="facebook-window" box_width="250" box_height="400" locale="pl_PL" responsive="1" show_faces="1" show_stream="1" hide_cover="0" small_header="0" hide_cta="0" animate_effect="No Effect"]