Wybiegane łóżka trafiły na onkologię

Wybiegane łóżka trafiły na onkologię

20 stycznia 2021

Co prawda Gwiazdka już za nami, ale Święci Mikołaje ciągle nas odwiedzają i przynoszą nam bardzo potrzebne prezenty. Dziś (20 stycznia) takim Świętym Mikołajem był dla nas Pan Dariusz Otremba, organizator VI Biegu na Rzecz Dzieci Chorych na Nowotwory, który – w dużej części w formie wirtualnej – odbył się jesienią w Starych Jabłonkach. Dochód z wpisowego od uczestników i darowizn od sponsorów – łącznie aż 30 tys. zł przeznaczony został na zakup 2 specjalistycznych łóżek dla naszego Klinicznego Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej. Te łóżka trafiły dziś do naszego szpitala.

– Bardzo się cieszę, że mimo trudnej sytuacji związanej z epidemią impreza się odbyła i przyniosła tak pokaźny dochód, dzięki któremu mogliśmy kupić łóżka. – mówi Dariusz Otremba. – Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom biegu. Komendantowi Wojewódzkiemu Policji nadinspektorowi Tomaszkowi Klimkowi, Hotelowi Anders i Nadleśnictwu Stare Jabłonki za wielką pomoc w organizacji biegu.

W uroczystym przekazaniu udział wzięła dr Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, dr Wanda Badowska, ordynator Klinicznego Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej oraz mgr Jolanta Duda – pielęgniarka oddziałowa.

– Dziękujemy Panu Dariuszowi i wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizację biegu. Bardzo się cieszę że po raz kolejny bieg kończy się tak wspaniałym efektem – mówi dr Krystyna Piskorz-Ogórek.

KOLEJNY ARTYKUŁ

POLUB NAS

[efb_likebox fanpage_url="Wojew%C3%B3dzki-Specjalistyczny-Szpital-Dzieci%C4%99cy-w-Olsztynie-295475063854112" fb_appid="facebook-window" box_width="250" box_height="400" locale="pl_PL" responsive="1" show_faces="1" show_stream="1" hide_cover="0" small_header="0" hide_cta="0" animate_effect="No Effect"]