Bądź przy mnie – program wsparcia dla pacjentów chorych na COVID-19.

Bądź przy mnie – program wsparcia dla pacjentów chorych na COVID-19.

7 stycznia 2021

Nasz szpital przystąpił do Ogólnopolskiego Programu Wsparcia Społecznego i Duchowego “Bądź przy mnie” adresowanego do pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19.

Celem programu jest obniżenie poziomu stresu i podniesienie jakości życia chorych. Jednym z elementów programu jest umożliwienie pacjentom wirtualnego/telefonicznego kontaktu z osobami bliskimi. W ramach programu otrzymaliśmy 2 smartofony z bezpłatnymi półrocznymi pakietami na nielimitowane rozmowy, sms-y i mms-y.

Dzięki temu nasi mali pacjenci i ich opiekunowie będą mieli możliwość nieograniczonego kontaktu z bliskimi, co w warunkach długotrwałej hospitalizacji bez możliwości bezpośredniego kontaktu z innymi osobami jest bardzo ważne.

Drugim elementem programu jest zapewnienie chorym osobistego kontaktu z kapelanem. W ramach programu kapelani otrzymają dodatkowe środki ochrony osobistej. Warto zaznaczyć, że w naszym szpitalu chorzy zawsze mieli zapewnione wsparcie duchowe kapelanów różnych wyznań.

Bardzo dziękujemy organizatorowi akcji – Polskiemu Towarzystwu Opieki Duchowej w Medycynie oraz wszystkim Partnerom za możliwość uczestniczenia w tej szlachetnej inicjatywie!

Na zdjęciu z przekazanymi smartfonami mgr Ewa Romankiewicz (Z-ca Dyrektora ds. Pielęgniarstwa) oraz mgr Dorota Kosiorek (Pielęgniarka Oddziałowa Oddziału Chorób Zakaźnych dla Dzieci).

 

KOLEJNY ARTYKUŁ

POLUB NAS

[efb_likebox fanpage_url="Wojew%C3%B3dzki-Specjalistyczny-Szpital-Dzieci%C4%99cy-w-Olsztynie-295475063854112" fb_appid="facebook-window" box_width="250" box_height="400" locale="pl_PL" responsive="1" show_faces="1" show_stream="1" hide_cover="0" small_header="0" hide_cta="0" animate_effect="No Effect"]