Trzy dni pod znakiem laseroterapii

Trzy dni pod znakiem laseroterapii

18 listopada 2019

Laser – broń w walce z chorobą

Ponad stu specjalistów z kraju oraz delegacja lekarzy z Ukrainy uczestniczyło w niezwykle intensywnym trzydniowym szkoleniu poświęconym użyciu laserów w leczeniu wybranych schorzeń u dzieci. Byliśmy organizatorem tego ważnego wydarzenia, które rozpoczęło się w czwartek (14.11) warsztatami praktycznymi w naszym szpitalu, a zakończyło się w sobotę (16.11) w Lidzbarku Warmińskim, gdzie mieliśmy zaszczyt gościć Uczestników na dwudniowym sympozjum.

To były bardzo owocne 3 dni. Przeszkoliliśmy wielu specjalistów, a w sympozjum wzięli udział najznamienitsi wykładowcy, m.in. prof. Piotr Czauderna, prezes Agencji Badań Medycznych oraz prof. Janusz Bohosiewicz, Krajowy Konsultant w dziedzinie chirurgii dziecięcej .

Konkluzja spotkania jest taka, że laseroterapia ma przed sobą wielkie perspektywy, zwiększają się możliwości techniczne oraz zakres leczonych chorób, a wszystko to z pożytkiem dla małych pacjentów. Jesteśmy dumni, że nasz ośrodek jest pod tym względem wiodącym w kraju, a dodatkowo podejmujemy wysiłek, by szkolić specjalistów z kraju i zza granicy!

^ Dr Tomasz Janowicz, dr Krystyna Piskorz- Ogórek (dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie) oraz dr Wojciech Choiński (ordynator Klinicznego Oddziału Chirurgii i Urologii Dziecięcej naszego szpitala) otwierają sympozjum, które odbyło się w Lidzbarku Warmińskim.

KOLEJNY ARTYKUŁ

POLUB NAS

[efb_likebox fanpage_url="Wojew%C3%B3dzki-Specjalistyczny-Szpital-Dzieci%C4%99cy-w-Olsztynie-295475063854112" fb_appid="facebook-window" box_width="250" box_height="400" locale="pl_PL" responsive="1" show_faces="1" show_stream="1" hide_cover="0" small_header="0" hide_cta="0" animate_effect="No Effect"]