Harmonogram pracy poradni
Szczegółowe informacje i rejestracja na wizyty w dni robocze w godz. 8.00-18.00 pod nr tel. 89 539 33 63 (rejestracja Poradni Medycyny Rodzinnej – wejście od ul. Dworcowej)
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie uzyskał status Certyfikowanego Centrum Medycyny Podróży dla Dzieci i Dorosłych przyznany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Morskiej, Tropikalnej i Podróży oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.
Oznacza to, że szpital spełnia wszelkie kryteria dotyczące wyszkolenia personelu, poradnictwa w zakresie medycyny podróży oraz wykonywania szczepień ochronnych. Centrum powstało z myślą o osobach, które wyjeżdżają w strefę zagrożenia chorobami tropikalnymi oraz dla osób wyjeżdżających w inne strefy klimatyczne chcących uzyskać fachową poradę lekarską i niezbędne szczepienia.
Stale wzrastająca liczba turystów wyjeżdżających w subtropikalne rejony świata zwiększa ryzyko zachorowania na groźne choroby rzadkie lub nie występujące w Polsce.
Świadczenia w Centrum obejmują konsultacyjne porady udzielane przed wyjazdami i po powrotach oraz szczepienia ochronne. Porady udzielane są zarówno dzieciom i osobom dorosłym.
Centrum Medycyny Podróży przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie:
informuje, jakie szczepienia należy wykonać przed wyjazdem do danego obszaru świata: kwalifikuje do szczepień i szczepi przeciwko takim chorobom jak: wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, dur brzuszny, zapalenie opon mózgowych i mózgu, żółta gorączka, cholera, wścieklizna, choroby wywołane pneumokokami i meningokokami i inne;
kwalifikuje do innych szczepień ochronnych
prowadzi profilaktykę przeciwbiegunkową i przeciwmalaryczną;
udziela informacji na temat zasad bezpiecznego podróżowania z dzieckiem
doradza, jakie leki ze sobą zabrać;
doradza w sprawie występujących w rodzinie chorób przewlekłych i radzenia sobie z nimi podczas podróży.
Kadrę Centrum stanowią: lek. Sławomir Ogórek (specjalista pediatrii i medycyny rodzinnej) oraz lek. Roman Wziątek (specjalista chorób wewnętrznych).
Nie jest wymagane skierowanie. Świadczenie nie są refundowane przez NFZ.
Zachęcamy do obejrzenia filmu o działalności Centrum:
O poradniach
badania lekarskie przeprowadzone zgodnie z aktualną wiedzą medyczną, zakończone postawieniem diagnozy wstępnej lub ostatecznego rozpoznania,
udzielanie albo zlecanie niezbędnych świadczeń diagnostycznych i terapeutycznych, ordynowanie koniecznych leków i zlecanie zaopatrzenia w wyroby medyczne, będące przedmiotami ortopedycznymi oraz środkami pomocniczymi,
kierowanie na konsultacje specjalistyczne, leczenie szpitalne, leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację leczniczą, orzekanie o stanie zdrowia w zakresie określonym w ustawie,
niezbędną edukację i promocję zachowań prozdrowotnych,
wykonywanie badań profilaktycznych
dni i godziny przyjęć,
nazwiska lekarzy udzielających świadczeń w danej poradni specjalistycznej.
Sposoby rejestracji
Uzupełniasz podane dane w formularzu rejestracyjnym i gotowe.
Wejdź na stronę erejestracja.wssd.olsztyn.pl Wypełnij pola: PESEL dziecka i hasło. Wybierz z listy poradnię i lekarza. kliknij "Szukaj". Wybierz termin I już! :)
Wyślij wiadomość podając wymagane dane na adres: rejestracja@wssd.olsztyn.pl, rejestracjarehabilitacji@wssd.olsztyn.pl rejestracjatwarzoczaszki@wssd.olsztyn.pl rejestracjaokulistyka@wssd.olsztyn.pl
Poradnia Stomatologiczna, Centrum Leczenia Wad Twarzoczaszki
tel. 89 539 32 61 (w dni robocze w godz. 7.00-14.30)
Poradnia Chirurgi Stomatologicznej dla Dzieci i Dorosłych
tel. 89 539 32 61 (w dni robocze w godz 8.00-14.30)
Ortodontyczna
tel. 89 539 32 61 (w dni robocze w godz 7.00-14.30)
Poradnia Rehabilitacyjna, Wad Postawy, Audiologiczna, Foniatryczna
tel. 89 539 32 32 (w dni robocze w godz.7.30-18.00)
Psychologiczna i Terapii Autyzmu
tel. 89 539 33 73 (w dni robocze w godz.7.00-14.30)
Logopedyczna
tel. 89 539 32 52 (rejestracja w gabinetach)
Pozostała Okulistyczna i Leczenie Zeza
tel. 89 539 32 22 (mail: rejestracjaokulistyka@wssd.olsztyn.pl) (w dni robocze w godz. 7.30-14.30)
Pozostałe Poradnie
tel. 89 539 32 00 (w godz.7.00-18.00)
Szczegóły rejestracji
Dostarczenie kodu dostępu skierowania w dniu rejestracji.
posiadania karty diagnostyki i leczenia onkologicznego.
onkologicznej,
stomatologicznej,
pulmonologicznej -dla osób chorych na gruźlicę,
chorób zakaźnych -dla osób zakażonych wirusem HIV,
w przypadkach nagłych urazów do poradni chirurgicznej, ortopedycznej, laryngologicznej okulistycznej.
imię i nazwisko pacjenta,
adres zamieszkania,
numer PESEL,
osobę upoważnioną do uzyskania informacji o stanie zdrowia dziecka, wglądu do dokumentacji medycznej i uzyskania kserokopii dokumentacji,
kod dostępu skierowania
"pilnych" (stany zagrożenia życia, zatrucia, urazy ,wypadki) termin przyjęcia pacjentów ustalany jest się w pierwszej kolejności przed pacjentami tz."stabilnymi".
z podejrzeniem choroby nowotworowej ,skierowanych na podstawie karty diagnostyki i leczenia onkologicznego - termin wizyty zostanie ustalony w ciągu 14 dni od rejestracji.
Zasady udzielania świadczeń
Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi;
Zasłużeni Dawcy Przeszczepu;
Inwalidzi wojenni i wojskowi;
Kombatanci oraz niektóre osoby represjonowane będące ofiarami represji wojennych i okresu powojennego, o których mowa w art. 1-4 ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego Dz. U. z 2002 r. Nr 42, poz. 371 z późn. zm.)
Uprawnieni żołnierze lub pracownicy oraz weterani poszkodowani w zakresie leczenia urazów i chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa.
ZOBACZ TAKŻE INNE USŁUGI