podaruj-1-procent

PODARUJ 1% PODATKU

KRS 0000248389


Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Leczonych Chirurgicznie „Uśmiech” istnieje od 2005 roku. Powstało z inicjatywy lekarzy chirurgów pracujących w Oddziale Chirurgii Dziecięcej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie i jest z nim ściśle związane.

Stowarzyszenie podejmuje wiele cennych inicjatyw. Na przykład w styczniu br. przekazało Szpitalowi sprzęt wartości ok. 30 tys. zł, m.in. narzędzia do zabiegów laparoskopowych, wózki inwalidzkie, kule, kołnierze ortopedyczne oraz sprzęt komputerowy i RTV. Oprócz gromadzenia środków na zakup aparatury medycznej i wyposażenia, organizacja prowadzi też działalność szkoleniową wśród lekarzy (w tym roku już po raz drugi z rzędu zorganizuje Warsztaty Wideochirurgii Dziecięcej) oraz edukacyjną skierowaną do pacjentów i ich rodzin.

Za swoją dotychczasową działalność Stowarzyszenie zostało w 2007 r. wyróżnione honorowym tytułem „Przyjaciel Szpitala”.

KRS 0000501555

Stowarzyszenie „Pomoc i Wsparcie Dzieciom w Chirurgicznym Szczękowo-Twarzowym i Rekonstrukcyjnym Leczeniu Wad Twarzoczaszki”

Celem Stowarzyszenia jest pomoc i wsparcie dzieciom w chirurgicznym, szczękowo-twarzowym i rekonstrukcyjnym leczeniu wad twarzoczaszki.

Stowarzyszenie swe cele realizuje poprzez:

– Pomoc przy doposażeniu oddziału w specjalistyczny sprzęt medyczny,

– Zaopatrzenie pacjentów leczonych w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie w specjalistyczne materiały i urządzenia medyczne.