podaruj-1-procent

PODARUJ 1,5 % PODATKU

KRS 0000248389


Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Leczonych Chirurgicznie „Uśmiech” istnieje od 2005 roku. Powstało z inicjatywy lekarzy chirurgów pracujących w Oddziale Chirurgii Dziecięcej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie i jest z nim ściśle związane.

Stowarzyszenie podejmuje wiele cennych inicjatyw. Przekazało szpitalowi sprzęt medyczny, m.in. narzędzia do zabiegów laparoskopowych, wózki inwalidzkie, kule, kołnierze ortopedyczne oraz sprzęt komputerowy i RTV. Oprócz gromadzenia środków na zakup aparatury medycznej i wyposażenia, organizacja prowadzi też działalność szkoleniową wśród lekarzy  (organizuje m.in. Warsztaty Wideochirurgii Dziecięcej) oraz edukacyjną skierowaną do pacjentów i ich rodzin.

KRS 0000501555

Stowarzyszenie „Pomoc i Wsparcie Dzieciom w Chirurgicznym Szczękowo-Twarzowym i Rekonstrukcyjnym Leczeniu Wad Twarzoczaszki”
Celem Stowarzyszenia jest pomoc i wsparcie dzieciom w chirurgicznym, szczękowo-twarzowym i rekonstrukcyjnym leczeniu wad twarzoczaszki. Stowarzyszenie swe cele
realizuje poprzez:

  • Pomoc przy doposażeniu oddziału w specjalistyczny sprzęt medycznu
  • Zaopatrzenie pacjentów leczonych w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie w specjalistyczne materiały i urządzenia medyczne.