Szanowni Seniorzy, Drodzy Państwo oczekujący na terminy szczepień przeciw COVID-19

Szanowni Seniorzy, Drodzy Państwo oczekujący na terminy szczepień przeciw COVID-19

27 stycznia 2021

Szanowni Seniorzy, Drodzy Państwo oczekujący na terminy szczepień przeciw
COVID-19 w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Szczepienia grupy Seniorów powyżej 70. lat rozpoczęliśmy zgodnie z Narodowym Programem Szczepień od 25 stycznia 2021 roku. Chęć zaszczepienia zgłosiło do nas kilka tysięcy Seniorów i kilka tysięcy innych osób z kolejnych grup. Nie możemy zapisywać każdej zgłaszającej się osoby na termin szczepienia, gdyż jest to spowodowane ograniczeniami w ilości dostępnych na dany tydzień szczepionek. Zapisujemy zatem osoby chętne na tzw. listy rezerwowe (popularnie „na zeszyt”).

Wszystkie osoby zapisane prosimy o cierpliwe oczekiwanie. W zależności od dostępnej liczby miejsc na dany tydzień, pracownicy punktu szczepień wpisują z tzw. „zeszytu” kolejne osoby do systemowego ogólnopolskiego harmonogramu. Po wpisaniu danej osoby do tego systemu, każda z osób otrzyma na wskazany telefon komórkowy informację o dniu i godzinie, na którą zapraszamy na szczepienie. Do osób, które nie posiadają telefonu komórkowego tylko stacjonarny, będzie dzwonić pracownik, który poinformuje o terminie szczepienia.

Prosimy Państwa o cierpliwość i nie dzwonienie do punktu szczepień z pytaniem kiedy będzie szczepienie, gdyż wszystkie dostępne linie, które uruchamiamy, stają się niewydolne, co powoduje zdenerwowanie, że nie można się dodzwonić. A uzyskanie informacji o terminie szczepienia jest w tej chwili niemożliwe. W miarę dostępności szczepionek sukcesywnie wpisujemy w terminy kolejne osoby, w chwili obecnej Seniorów w wieku 70 + (w tym oczywiście 80 +). Każda osoba, która zostanie wpisana w dany termin, otrzyma taką informację.

W przypadku odblokowania dostaw szczepionek, nasz punkt szczepień jest gotów do wykonywania ok. tysiąca szczepień tygodniowo. Zatem jak tylko pojawi się większa liczba szczepionek otrzymacie Państwo informacje o terminie szczepienia.

Za utrudnienia Państwa przepraszamy. Przygotowani jesteśmy na szczepienia wielokrotnie większej liczby osób, zaś ograniczenia związane ze szczepionkami niestety dezorganizują pracę nam, a Państwu przysparzają niepotrzebnego stresu. Zatem pomóżmy sobie wzajemnie.

Z poważaniem

Krystyna Piskorz-Ogórek

Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

KOLEJNY ARTYKUŁ

POLUB NAS

[efb_likebox fanpage_url="Wojew%C3%B3dzki-Specjalistyczny-Szpital-Dzieci%C4%99cy-w-Olsztynie-295475063854112" fb_appid="facebook-window" box_width="250" box_height="400" locale="pl_PL" responsive="1" show_faces="1" show_stream="1" hide_cover="0" small_header="0" hide_cta="0" animate_effect="No Effect"]