Certyfikowane Centrum Medycyny Podróży dla Dzieci i Dorosłych z Gabinetem Szczepień zaprasza

Certyfikowane Centrum Medycyny Podróży dla Dzieci i Dorosłych z Gabinetem Szczepień zaprasza

27 listopada 2018

Certyfikowane Centrum Medycyny Podróży dla Dzieci i Dorosłych
z Gabinetem Szczepień

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie uzyskał status Certyfikowanego Centrum Medycyny Podróży dla Dzieci i Dorosłych przyznany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Morskiej, Tropikalnej i Podróży oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Oznacza to, że szpital spełnia wszelkie kryteria dotyczące wyszkolenia personelu, poradnictwa w zakresie medycyny podróży oraz wykonywania szczepień ochronnych. Centrum powstało z myślą o osobach, które wyjeżdżają w strefę zagrożenia chorobami tropikalnymi oraz dla osób wyjeżdżających w inne strefy klimatyczne chcących uzyskać fachową poradę lekarską i niezbędne szczepienia.

Stale wzrastająca liczba turystów wyjeżdżających w subtropikalne rejony świata zwiększa ryzyko zachorowania na groźne choroby rzadkie lub nie występujące w Polsce.

Centrum Medycyny Podróży dla Dzieci i Dorosłych z Gabinetem Szczepień przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie oficjalnie rozpoczyna swoją działalność 1 grudnia 2018 r.

Świadczenia w Centrum obejmować będą konsultacyjne porady udzielane przed wyjazdami i po powrotach przez doktor Annę Zdanowska-Ruskań, specjalistę chorób zakaźnych, posiadającą certyfikat ukończenia cyklu szkoleń z zakresu medycyny podróży. Kadrę Centrum uzupełniają lekarze medycyny rodzinnej posiadający kwalifikacje i doświadczenie w zakresie szczepień ochronnych, medycyny podróży i in. kwalifikujący do szczepień oraz pielęgniarki wykonujące szczepienia. Porady udzielane są zarówno dzieciom i osobom dorosłym.

Centrum Medycyny Podróży przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie:

  • oferuje konsultacyjne porady specjalistyczne lekarza chorób zakaźnych, medycyny podróży i chorób tropikalnych;

  • informuje, jakie szczepienia należy wykonać przed wyjazdem do danego obszaru świata: kwalifikuje do szczepień i szczepi przeciwko takim chorobom jak: wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, dur brzuszny, zapalenie opon mózgowych i mózgu, żółta gorączka, cholera, wścieklizna, choroby wywołane pneumokokami i meningokokami i inne;

  • kwalifikuje do innych szczepień ochronnych

  • prowadzi profilaktykę przeciwbiegunkową i przeciwmalaryczną;

  • udziela informacji na temat zasad bezpiecznego podróżowania z dzieckiem

  • doradza, jakie leki ze sobą zabrać;

  • doradza w sprawie występujących w rodzinie chorób przewlekłych i radzenia sobie z nimi podczas podróży.

Certyfikowane Centrum Medycyny Podróży dla Dzieci i Dorosłych z Gabinetem Szczepień mieści się przy Poradni Medycyny Rodzinnej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie (ul. Żołnierska 18a)
– pokój nr 29 (parter pawilonu rehabilitacyjnego).

Szczegółowe informacje i rejestracja na wizyty w dni robocze w godz. 8.00-18.00 pod nr tel. 89 539 33 63 lub osobiście.

Godziny pracy:

  • poniedziałek godz. 14-15*

  • wtorek godz. 14-15*

  • czwartek godz. 14-15*

* Czas pracy Centrum może być wydłużony w zależności od liczby zarejestrowanych pacjentów.

Nie jest wymagane skierowanie. Świadczenie nie są refundowane przez NFZ. Odpłatność za świadczenia ustalana jest na podstawie obowiązującego cennika.

Link do strony Centrum: tutaj

KOLEJNY ARTYKUŁ

POLUB NAS